Комунальне некомерційне медичне підприємство "КРЕМЕНЧУЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (КНМП "Кременчуцька ЦРЛ")

Як убезпечити себе і оточуючих від COVID-19?

Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1-го метра, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура. При знаходженні всередині приміщення необхідно дотримуватися додаткову дистанцію.Чим на більшій відстані ви залишаєтеся, тим безпечніше.

Виробіть звичку носити маску в людних місцях.

Основні правила носіння масок:

• Проведіть гігієнічну обробку рук перед тим, як надіти або зняти маску.
  • Одягніть маску так, щоб вона закривала ніс, рот і підборіддя.

У випадку, якщо ви не належите до однієї з груп ризику, носите тканинну маску. Це особливо важливо при неможливості дотримання безпечної дистанції, зокрема в закритих і погано вентильованих людних місцях.

Використовуйте медичну / хірургічну маску в наступних випадках:

• ви старше 60 років;
  • ви страждаєте хронічними захворюваннями;
  • ви відзначаєте у себе погане самопочуття; і / або
  • ви доглядаєте за хворим членом сім’ї.

Медичні маски є необхідним засобом індивідуального захисту для медичних працівників, які здійснюють догляд за пацієнтами з підозрою на COVID-19 або з імовірним чи підтвердженим діагнозом. При виконанні процедур, що супроводжуються утворенням аерозолів, необхідно використовувати ретельно підібрані за розміром респіратори (такі як FFP2, FFP3, N95, N99).

Як забезпечити безпечне епідеміологічне оточення

• Уникайте «трьох К»: критих приміщень, в яких люди тримаються купчасто або контактують.

Існують повідомлення про спалахи захворювання серед гостей ресторанів, учасників хорових колективів, відвідувачів фітнес клубів, нічних клубів, офісів і культових будівель, часто з анамнезом перебування в закритих приміщеннях, в яких люди голосно розмовляють, кричать, інтенсивно дихають або співають.
При тривалому перебуванні великої кількості людей в безпосередній близькості один від одного в погано вентильованих приміщеннях зростає ризик зараження COVID-19. Очевидно, в подібних умовах вірус більш ефективно поширюється через краплинні частки або аерозолі, в зв’язку з чим зростає важливість прийняття профілактичних заходів.

• Проводьте зустрічі на вулиці. Зустріч з людьми на вулиці значно безпечніше, ніж в приміщенні, особливо в разі, якщо площа приміщення невелика, а природна вентиляція незадовільна.
  • Уникайте людних місць і закритих приміщень, а якщо це неможливо, тримайте профілактичні заходи:
  1. Відкрийте вікна. При знаходженні всередині приміщення необхідно посилити природну вентиляцію.
  2. Носіть маску.

Не забувайте про елементарні правила гігієни

Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом. Цей захід дозволять усунути можливе мікробне забруднення рук, в тому числі вірусне.

По можливості не чіпайте руками очі, ніс і рот. Людина торкається руками до багатьох поверхнях, тому існує ймовірність потрапляння на них вірусних частинок. Опинившись на руках, вірусні частинки можуть потрапляти в очі, ніс або рот. З цих частин тіла вірус може впроваджуватися в організм і викликати захворювання.

Прикривайте рот або ніс згином ліктя або серветкою при кашлі або чханні. Використану серветку потрібно відразу ж викинути в бак з кришкою і вимити руки. Строго дотримуючись правил респіраторної гігієни, ви можете захистити оточуючих від захворювань, викликаних вірусами, наприклад, ГРВІ, грипу та COVID-19.

Регулярно проводьте обробку і дезінфекцію поверхонь, особливо тих, до яких часто торкаються люди, наприклад, дверних ручок, кранів і дисплеїв телефонів.

Дії при появі поганого самопочуття

Переконайтеся, що вам відомий спектр симптомів COVID 19. До найбільш поширених симптомів COVID 19 відносяться підвищення температури тіла, сухий кашель і стомлюваність. До іншим, менш поширених симптомів, які зустрічаються у ряду пацієнтів, відносяться втрата смакових відчуттів або втрата нюху, різні больові відчуття, головний біль, біль в горлі, відчуття закладеності носа, почервоніння очей, діарея або шкірний висип.

Навіть якщо у вас слабо виражені симптоми захворювання, наприклад, кашель, головний біль, невелике підвищення температури, залишіться вдома на самоізоляції до одужання. Зверніться за допомогою до постачальника послуг охорони здоров’я або на «гарячу лінію». Домовтеся, щоб хтось ходив за вас в магазин. Якщо вам необхідно вийти з дому або в разі, якщо ви проживаєте разом з ким-небудь, користуйтеся медичною маскою, щоб не заразити оточуючих.

При підвищенні температури, появі кашлю і скрутному диханні якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою. По можливості спочатку зверніться за допомогою по телефону і дотримуйтесь вказівок медичних працівників.
Слідкуйте за актуальною інформацією з довіреного джерела, такого як ВООЗ або місцеві або центральні органи охорони здоров’я. Місцеві і центральні органи охорони здоров’я можуть видати найбільш підходящі рекомендації щодо заходів індивідуальної захисту для жителів вашій місцевості.

За матеріалами сайту ВООЗ: https://www.who.int/ru/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public