Кременчуцька ЦРЛ: підсумки 2019 року

За 2019 рік в житті Кременчуцької ЦРЛ, яка наприкінці 2018 року була реорганізована шляхом перетворення в Комунальне підприємство Кременчуцької районної ради «Кременчуцька центральна районна лікарня», відбулися значні зміни, пов’язані з переходом на нову модель фінансування вторинної медичної допомоги.

Досягнення в 2019 році:

1. Вдалося зберегти колектив: лікарів, середніх та молодших медсестер, допоміжний персонал.

2. Перейшли на нову модель фінансування в рамках Пілотного проекту.

3. Уклали договір з 01.04.2019 з Національною службою здоров’я (НСЗУ) та отримували кошти за пролікованих пацієнтів.

4. Забезпечили одну із вимог НСЗУ – комп’ютеризація, інформатизація: створення мережі, підключення до швидкісного інтернету, придбання комп’ютерів, принтерів за кошти державної субвенції 225876 грн. та власних надходжень 40796 грн., придбано МІС (медичну інформаційну систему) «Медінфосервіс» на 40 робочих місць за кошти місцевого бюджету в сумі 140000 грн.

5. Отримали ліцензії: на провадження господарської діяльності з медичної практики; на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.

6. Завершена заміна вікон на енергозберігаючі у кардіологічному корпусі на суму 288410 грн. за кошти місцевого бюджету.

7. Проведено поточні ремонти приміщень першого та другого поверхів кардіологічного корпусу та окремих палат третього та четвертого поверхів (власні надходження та кошти депутатів обласної ради (фонд розвитку)).

8. Придбано цистоскоп, гістероскоп (кошти депутатів обласної ради Макаруша Н.М., Соловей С.А. 198500 грн.)

9. Проліковано без малого 5000 пацієнтів у стаціонарі, проведено понад 1000 оперативних втручань.

Невдачі:

1. Відсутнє фінансування на проведення ремонтних робіт відділень, кабінетів, господарчих служб, яке вкрай необхідне.

2. Не вдалося оновити парк стерилізаційного обладнання та придбати апарат штучного дихання «преміум» класу.

3. Виготовити проекти на реконструкцію котельні та запровадити альтернативні технології теплопостачання.

4. Завершити реконструкцію паліативного відділення з реабілітаційним блоком.

Сподівання у 2020 році:

1. Зберегти колектив лікарів, медичних сестер, допоміжного персоналу.

2. Провести капітальні ремонти відділень, приміщень.

3. Укласти договір з НСЗУ за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

4. Впровадити високотехнологічні практики з надання спеціалізованої допомоги мешканцям Кременчуцького району і не тільки.

5. Наблизити спеціалізовану допомогу до кожного мешканця району, до найвіддаленішого населеного пункту, до самого відділеного помешкання.

В.о. директора Марія Ігнатчук